Havuz Nem Alma Cihazı

HER HAVUZ IÇIN DOGRU NEM ALMA CIHAZI

Bir oda yada verenda tarafından kapatılmış havuz, havadaki bağıl nemin yüksek oşduğu bir ortamdır. Su buharı içeride hapsolur, soğuk duvarlar üzerinde yoğşur ve ve yogusan su damlamaya baslar,(* bu arada hava neme doymaya devam eder). Bu döngünün pek çok zararı ortaya çıkar: küf görünümü ve kokusu, döküntü, paslanma, vs. nem alma cihazı kullanılması hayati öneme sahiptir. Havuz kullanıcılarının konforunun sağlanması ve kapalı havuzun uzun ömürlü olabilmesi için


Sera etkisi altındaki yüzme havuzları


Duvar ve çatısında geniş cam alanlara sahip kapalı havuzlarda, havalandırma kanalı nem alma sistemi kurulmasını önemle tavsiye ederiz.

Kapatma sistemine sahip havuzlar

Mart-Kasım tarihleri arasında kullanım: mahal içi veya duvar geçişli basit bit nem alıcı, havuz kapama sistemi ile kombine edilmesi durumunda konforlu bir atmosfer sağlayacaktır.

Ortam havası haricen ısıtılabilir, anak güneş ışınları ısıtmaya gerek bırakmayabilir.

Yıl boyunca kullanım: Sadece akaryakıt veya boyler kazanları ile birlikte çalışan, havuza yakın bir konumdaki su bataryasına sahip nem alma cihazı tüm yıl boyunca konfor sağlayabilir.

SPA'lar

Kapalı havuzlarda, sıklıkla havuzdan bağımsız veya havuza dahil spa uygulamasıda görebilmekteyiz. Bu gibi durumlarda , spa'dan buharlaşan su miktarı da havuza eklenmeli ve uygun chaz buna göre seçilmelidir.

Geniş Yüzme Havuzları
Daha büyük alanlarda inşa edilmiş ve daha yüksek sıcaklığa sahip yüzme havuzlarına buharlaşma miktarı da fazla olur. Burada buharlaşmayı hesaparken, ısıl değerlendirme yapmak için parametreleri ve ekipmanları doğru anlamak gerekir.

Önemli: Her bir kişi için min. 22m³/h taze hava girişi sağlanmalıdır.

Farklı Nem Alma Sistemleri
Zodiac® nem alma sistemini 3 farklı kategoriye ayırarak, genis bir çözüm yelpazesi sunmaktadır: mah al içi, duvar geçisli ve kanallı cihazlar. Bütün bu sistemler ısı pompası prensibine göre çalısır: sıcak ve nemli havayı alır, daha sıcak ve kuru havayı verir.

Mahal İçi Cihazlar

Bu monoblok DT veya Sirocco sistemler küçük hacimler için tasarlanmıs ve kana l ihtiyacları yoktur. Bu cihazlar, havuz mahalline, havuzdan 2 metre uzaklıga yerlestirilebilirler.

Ortamdaki bagıl nem miktarını %65 seviyesinde tutmak için en basi t ve en ekonomik yoldur.
Yine de, cam üzerinde olusacak nem için verimli degildir.